Ar Sirmača/Šimina ekipāžas uzvaru finišē ERC posms ''Rally Liepāja''

19:31, 18.Septembris Skatīts Administrācija Komentāri

Ar uzvaru savu skatītāju priekšā Eiropas rallija čempionāta devīto posmu “Rally Liepāja” svētdien noslēdza “Sports Racing Technologies” komandas sportisti Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins. Latvieši bija ātrākie vairumā no divu dienu garumā aizvadītajiem 13 ātrumposmiem, finišā pārliecinoši uzveicot tuvākos sekotājus. Savukārt polis Kajetans Kajetanovičs otro gadu pēc kārtas kļuvis par Eiropas čempionu.

Sacensību pirmajā dienā bija jāveic septiņi ātrumposmi, piecos no kuriem labākos laikus sasniedza Sirmacis/Šimins (“Škoda Fabia R5”), kamēr krievu pilota Alekseja Lukjaņuka (“Mitsubishi Lancer Evo X”) ekipāža uzvarēja abos pilsētas “dopos”, dienas beigās ieņemot otro vietu un līderiem zaudējot 30 sekundes. Trešais tobrīd bija sezonas līderis Kajetans Kajetanovičs (“Ford Fiesta R5”), kurš dienas izskaņā bija apsteidzis igauni Sīmu Plangi (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

Svētdien bija jāveic vēl seši ātrumposmi, kuros Sirmacis turpināja būt ne mazāk ātrs kā dienu iepriekš. Uzvarējis piecos dienas ātrumposmos pēc kārtas, pirms noslēdzošās cīņas latvieša pārsvars pār Lukjaņuku, kurš turpināja turēties otrajā pozīcijā, pirmo reizi pārsniedza minūti, pat neskatoties uz to, ka Sirmacis bija aizķēris sienu un sabojājis aizmugurējo bamperi. Pēdējā ātrumposmā Sirmacis atkal uzrādīja ātrāko rezultātu, finišējot 1 minūti un 4 sekundes priekšā Lukjaņuka ekipāžai.

Tikmēr cīņā par trešo vietu jau dienas otrajā ātrumposmā Plangi izdevās atkarot pozīciju Kajetanovičam. Turpinājumā pērnās sezonas Igaunijas čempions, kuram šis ir tikai otrais rallijs sezonā, spēja atrauties un finišēja trešais, kamēr pašreizējam Eiropas čempionam Kajetanovičam Latvijā izdevās tikt vien pie ceturtās vietas. Tiesa, ar to pietika, lai sportists otro gadu pēc kārtas kļūtu par Eiropas čempionu.

Ceļā uz piekto vietu “Rally Liepāja” kopvērtējumā bija Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri pēc veiktiem desmit ātrumposmiem šajā pozīcijā bija iekārtojušies stabili. Diemžēl 11. ātrumposmā ekipāža izbrauca no trases, sabojājot eļļas radiatoru, kā rezultātā nācās izstāties. Uz piekto vietu tobrīd pacēlās polis Lukažs Habajs (“Ford Fiesta R5”), bet viņš pēdējā ātrumposmā nolauza riteni un izstājās.

Visu šo notikumu rezultātā piekto vietu rallija kopvērtējumā izcīnījis Raimonds Kisiels/Arnis Ronis (“Škoda Fabia R5”), sestajā vietā finišējuši Māris Neikšāns/Anrijs Jesse (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuriem šis bija pirmais rallijs Latvijā šosezon, bet kā septītie “Rally Liepāja” noslēguši Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo X”). Svilis sacīkšu otrajā dienā dzinās pakaļ Neikšānam, taču finišā pietrūka vien 0.2 sekunžu.

ERC2 ieskaitē Lukjaņuks kļuvis par “Rally Liepāja” uzvarētāju, 44 sekundes aiz sevis atstājot Plangi, kamēr Neikšānam trešā vieta. ERC3 klasē “ERC Junior” vērtējumā tikmēr triumfēja Marijans Grībels (“Opel Adam R2”), kuram tikai 4.7 sekundes zaudēja Miko Nīnemae (“Peugeot 208 R2”), trešajā vietā finišējot somam Aleksam Forstrēmam (“Opel Adam R2”). Augstajā ceturtajā vietā tikmēr ierindojās latvieša Mārtiņa Seska (“Peugeot 208 R2”) ekipāža – sportistam šī bija debija Eiropas čempionātā. “ERC Junior” titulu līdz ar to nodrošinājis vācietis Grībels.

Latvijas rallija čempionāta septītajā posmā, kas notika svētdienas ātrumposmu ietvaros, LRČ1 grupā uzvarēja Sirmacis, kuram 24 sekundes zaudēja somi Kalle Rovanpera/Risto Pietilainens (“Škoda Fabia R5”), kas ERC ieskaitē nestartēja. Trešais LRČ1 grupā Kisiels. Tikmēr LRČ2 grupā uzvarēja Svilis, par 7.5 sekundēm apsteidzot Neikšāna ekipāžu, kamēr trešo vietu guva Aleksandrs Mihailovs/Normunds Kokins (“Mitsubishi Lancer Evo X”). Savukārt LRČ3 grupā uzvara igaunim Nīnemae, kuram nieka 0.1 sekundi zaudēja Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs (“Peugeot 208 R2”), bet 1.3 sekundes zaudēja trešās vietas ieguvējs Sesks, kurš tieši šodien atzīmē 17 gadu dzimšanas dienu. Viņš startēja ekipāžā ar Māri Kulšu.

Eiropas rallija čempionāta sezona noslēgsies oktobra sākumā Kiprā.

Info, foto: 4rati.lv