Latvijas rallijkrosa kausa 6. posmā uzvaras Galviņam, Ošam, Svilim un Kapačam

Latvijas rallijkrosa kausa 6. posmā uzvaras Galviņam, Ošam, Svilim un Kapačam

12:41, 25.Septembris Skatīts Administrācija Komentāri

Ar interesantām cīņām aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa priekšpēdējais posms Biržos. Pie uzvarām klasēs tika Edijs Ošs (Super 1600), Raivis Galviņš (Touring car), Mārtiņš Svilis (RX Open) un Kristaps Kapačs (Lada RX).

Touring car klasē posms ieviesis vēl lielāku drāmu cīņā par līderpozīciju, jo finālā netika kopvērtējuma līderis Kristaps Grunte. Tikmēr uzvaru guva Raivis Galviņš, par četrām sekundēm pārspējot Jāni Ikeru – abi pirms Biržu posma bija tuvākie Gruntes sekotāji sezonas kopvērtējumā.

Trešais sestdien Māris Druva, ceturtais – Jānis Olle, kuri ir vēl divi sezonas godalgu pretendenti.

Super 1600 klasē četru dalībnieku konkurencē Edijs Ošs guva uzvaru finālā. Līdz pat pēdējam brīdim uz otro vietu pretendēja Roberts Vītols, taču pēc viņa apstāšanās pozīciju sagrāba Jānis Spundiņš. Vītols trešais, bet Eliss Dukaļskis bija spiests pamest cīņu pirms trešās kvalifikācijas.

RX Open klasē trīs dalībnieku cīņās beidzot līdz startam tika Mārtiņš Svilis. Jēkabpilietis pārliecinoši dominēja, aiz sevis atstājot igauni Martu Tikerbāru un Jāni Veģeri.

Lada RX klases cīņā finālā uzvaru guva Kristaps Kapačs, noturot aiz sevis Ivaru Joeli un kopvērtējuma līderi igauni Sigmaru Tammemēgi. Cīņa arī par ceturto vietu starp Matīsu Vasili un Andri Krastiņu – par pussekundi ātrāks Vasilis.

Pusfinālos problēmas sezonas kopvērtējuma kontekstā piedzīvoja divi no favorītiem. Otrās pozīcijas turētājs Valters Liepiņš savu pusfinālu noslēdza ceturtajā vietā, bet sezonas ceturtās pozīcijas īpašnieks un katra posma viens no galvenajiem favorītiem Ronalds Baldiņš pusfinālā izstājās. Pārējiem sezonas kopvērtējuma līderiem Tammemēgi, Kapačam un Joelim šāds pavērsiens ir izdevīgs pirms pēdējā posma.

 

Info: Viesturs Saukāns

Foto: SantA Foto
Komentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru