Mārtiņš Svilis pārliecinoši uzvar rallijsprintā ''Gulbis''

20:58, 5.Jūlijs Skatīts Administrācija Komentāri

Latvijas rallijsprinta čempionāta posmā “Gulbis 2014″ uzvaru šodien absolūtajā ieskaitē guva Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis, kamēr divu riteņu piedziņas kategorijā pirmā vieta Andim Neikšānam/Aivim Aizsilniekam.

Sviļa ekipāža pēc pirmā ātrumposma, kas notika Gulbenes pilsētas stadionā, ierindojās otrajā pozīcijā, bet uz pirmo vietu pacēlās pēc otrā ātrumposma, saglabājot to līdz sacensību finišam. Svilis bija pārliecinoši ātrāks par konkurentiem un jau no brīža, kad viņš pārņēma vadību, pārējie nespēja izrādīt sīvu konkurenci. Viņam uzvara piecos no septiņiem ātrumposmiem.

2013. gada Latvijas čempioni Edijs Bergmanis/Kārlis Bergmanis sākotnēji bija tuvākie sekotāji Sviļa ekipāžai, tomēr sestajā ātrumposmā viņus apdzīt izdevās lietuviešiem Martinam Samuitim/Ramūnam Šaučikovam, kuri šodien uzvarēja divos ātrumposmos. Septītajā “dopā” līderu starpā pozīcijas nemainījās – Svilis guva uzvaru, Samuitis finišā no viņa atpalika 15 sekundes, bet trešā vieta Bergmanim, kurš finišēja 24 sekundes aiz uzvarētāja.

Svilim, kurš sacensībās startēja ar “Mitsubishi Lancer EVO VIII” automašīnu, uzvara “4WD Open” klasē. 4WD ieskaitē pirmajā vietā Gulbenē Rimants Kalniņš/Jānis Siliņš (“Audi 80″), “Classic” vērtējumā uzvara Renāram Francim/Gunaram Francim (BMW 325), savukārt Jānis Cielēns/Salvis Rambols (“VW Golf II”) ieguva primo vietu klasē 1600.

Andis Neikšāns/Aivis Aizsilnieks (BMW M3) kļuva par uzvarētājiem “2WD Open” klasē un divu riteņu piedziņas kategorijā kopumā, tuvākos sekotājus Emīlu Blūmu/Reini Vilsonu apsteidzot par nepilnu 1 minūti. Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks sacensības noslēdza pēc diviem veiktiem ātrumposmiem, jo viņu mašīnai atklājās problēmas ar motoru. Pirms tam Vorobjovs, kurš “Gulbī” startēja ar BMW auto, ieņēma pirmo vietu “2WD Open” klasē.