Pēdējā ātrumposmā ''Rally Talsi'' uzvaru ''izrauj'' lietuvietis Samsonas

21:49, 22.Maijs Skatīts Administrācija Komentāri

Ar “Vorobjovs Racing” komandas ekipāžas sportistu Martina Samsona/Mindauga Varžas uzvaru svētdien noslēdzies Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu posms “Rally Talsi”. Vēl pirms noslēdzošā ātrumposma vadībā bija somi Kalle Rovanpera/Risto Pietilainens, kuri beigās tomēr palika otrie. Trešo vietu Talsos izcīnīja Vitauts Šveds/Žilvins Sakalausks no Lietuvas, uz visiem laikiem savā īpašumā iegūstot Čempionu kausu.

Martins Samsons/Mindaugs Varža (BMW M3X) šīs sacensības aizvadīja vairāk nekā pārliecinoši, uzvarot visos 11 ātrumposmos. Sestdienas izskaņā lietuvieši tuvākos sekotājus apsteidza par vairāk nekā pusminūti, taču tad saņēma 1 minūtes sodu par pāragru ierašanos laika kontrolē un atkrita uz piekto pozīciju. Vadībā nonāca Kalle Rovanpera/Risto Pietilainens (“Škoda Fabia S2000”), kuriem tikai 1 sekundi aizmugurē sekoja Vitauts Šveds/Žilvins Sakalausks (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

Svētdien notika vēl pieci ātrumposmi un galvenā intriga bija par to, vai Samsonam izdosies “izraut” uzvaru. Pirmajos četros ātrumposmos lietuvietis uzvarēja bez ierunām un pirms noslēdzošā ātrumposma bija vairs tikai nepilnas 7 sekundes aiz 15 gadus vecā Rovanperas. Vēl 2 sekundes tālāk sekoja Šveds, līdz ar to vēl tobrīd uz uzvaru reāli pretendēja trīs ekipāžas.

Pēdējais ātrumposms bija iespaidīgais 28.94 km garais “Nissan Norde”. Samsons tajā apsteidza Rovanperu par 16 sekundēm, bet Švedu – par 28 sekundēm, rezultātā pakāpjoties uz pirmo vietu un tiekot pie uzvaras “Rally Talsi” sacensību kopvērtējumā. Rovanpera izcīnījis otro, bet Šveds – trešo vietu, reizē saņemot Čempionu kausu. Tā kā tā ir jau ceturtā reize, kad Šveds to paveicis, tagad viņš varēs šo ceļojošo kausu paturēt pie sevis uz visiem laikiem.

Labākie no latviešiem “Rally Talsi” bija Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (“Mitsubishi Mirage”). Lai gan viņi pirms dažām nedēļām uzvarēja rallijā “Kurzeme”, šoreiz sniegums nedaudz pieticīgāks, visu sacensību laiku nešķita, ka ekipāža reāli pretendētu uz pjedestālu, bet finišā izcīnīta ceturtā vieta.

Piektie finišēja lietuvieši Geidrs Notks/Daļus Strižans (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), bet pirmo sešinieku noslēdza Jānis Berķis/Edgars Čeporjus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). No latviešiem pirmajā desmitniekā absolūtajā ieskaitē tika arī Raimonds Kisiels/Arnis Ronis (“Škoda Fabia R5”, septītie), Guntis Lielkājis/Ivars Grošus (“Mitsubishi Lancer Evo IX”, astotie), kā arī Edijs Bergmanis/Edgars Grīns (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”, desmitie).

Latvijas čempionāta ieskaites kopvērtējumā uzvarēja Rovanpera, otrā vieta Vorobjova ekipāžai, bet trešā – Berķim. Viņiem pirmās trīs vietas LRC1 grupā.

Tikmēr LRC2 ieskaitē vēl pirms pēdējā ātrumposma pārliecinošā vadībā bija Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo X”), taču sportisti izstājās tehnisku problēmu dēļ. Uzvarēja Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri aiz sevis atstāja Aleksandru Gorelovu/Normundu Kokinu (“Mitsubishi Lancer Evo X”) un Aināru Igaveņu/Uldi Znotiņu (“Mitsubishi Lancer Evo IX”).

Tāpat kā Sviļa ekipāžai, pēdējais ātrumposms liktenīgs izrādījās arī LRC3 grupas līderiem Nikolajam Grjazinam/Jaroslavam Fjodorovam (“Peugeot 208 R2”), kuri piedzīvoja avāriju. Rezultātā par uzvarētājiem LRC3 ieskaitē kļuva Deniss Rostilovs/Aleksejs Ignatovs (“Peugeot 208 R2”), otro vietu izcīnīja Mārtiņš Sesks/Reinis Vilsons (“Peugeot 208 R2”), bet trešajā vietā ierindojās Jonass Pipirs/Ričards Baubins (“Škoda Fabia R2”).

Tikmēr Latvijas kausā RK1 grupā devītajā ātrumposmā dzinēja problēmu dēļ izstājās tā brīža līderi Egidijs Valeiša/Povils Reiss (BMW M3). Vadībā nokļuva Arvis Vecvagars/Gints Gaiķis (“Renault Clio”), kuri arī guva uzvaru.

Latvijas rallija čempionāts turpināsies ar sacensībām Lietuvā – 17. un 18. jūnijā notiekošo ralliju “Žemaitija”.

Info, foto:4rati.lv