Rallijkrosa 4. posmā sportisti cīnās ar svelmi, putekļiem un dubļiem

Rallijkrosa 4. posmā sportisti cīnās ar svelmi, putekļiem un dubļiem

18:19, 5.Augusts Skatīts Administrācija Komentāri

Bauskas Musa Raceland trasē šodien dārdēja motori – norisinājās Latvijas Nafta Grand Prix 4. rallijkrosa čempionāta posms. Bauska, šķiet, ik gadu pārbauda rallijkorsa dalībnieku izturību – ja pērn tā bija lietus izmērcēta un automašīnas burtiski slīka dubļu peļķēs, tad šogad sacensību sākumā lielāko pārbaudījumu sagādāja karstums un spožā saule. Vieglāku šo dienu nepadarīja arī pirms pusfinālu braucieniem uznākusī lietusgāze. Dubļi ātri vien nošļakstīja automašīnu logus, ievērojami pasliktinot autosportistu redzamību.


Neskatoties uz mainīgajiem laikapstākļiem, sportisti turējās godam. Neviens neizstājās no sacensībām tehnisku problēmu vai avārijas dēļ. Kopumā sacensībās startēja 35 dalībnieki. No tiem 18 braucēji bija LADA RX klasē, 11 – Touring 2000 klasē un seši Open RX klasē. 

Sīvākā sāncensība, kā allaž, notika visplašāk pārstāvētajā LADA RX klasē. Līderis tajā mainījās katrā no braucieniem un iespējamo uzvarētāju nebija iespējams prognozēt visu sacensību gaitu. Taču finālbrauciens noteica uzvarētāju. Par to kļuva Mārcis Martinovs, otro vietu ieņēma Ivars Joelis, bet uz goda pjedestāla bronzas pakāpiena kāpa Ronalds Baldiņš.

Savukārt Touring 2000 klasē nemainīgs līderis bija Jānis Ikers. Gan kvalifikācijas, gan pusfināla un fināla braucienos, viņš pārliecinoši noturējās klases priekšgalā. Savukārt par otro vietu notika sīva cīņa un līdz pat finālam saglabājās intriga. Pēc fināla, Touring 2000 klasē otrajā vietā ierindojās Jānis Olle, kā arī Māris Druva sev nodrošināja vietu uz pjedestāla.

Open RX klasē startēja vismazāk autobraucēju, taču tas nemazināja intrigu. Pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem lielisku rezultātu uzrādīja jēkabpilietis Mārtiņš Svilis. Taču trešajā kvalifikācijā viņš neizbrauca Joker apli un ierindojās brauciena pēdējā vietā, kopvērtējumā noslīdot uz otro vietu. Tikai nopietna cīņa finālbraucienā viņam ļāva atgriezties līdera pozīcijā, izraujot uzvaru savā klasē. Otrajā vietā palika igaunis Marts Tikkerbars (Mart Tikkerbär), bet trešajā ierindojās kurzemnieks Uldis Valters.

 

Info: go4speed.lv

Foto: Zalaiskalns Racing PhotographyKomentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru