Rallijkrosa sacensībās 333 trasē Xtreme klasē uzvar Nitišs, Svilim neveiksme finālā

Rallijkrosa sacensībās 333 trasē Xtreme klasē uzvar Nitišs, Svilim neveiksme finālā

18:43, 3.Oktobris Skatīts Administrācija Komentāri

Ar spraigām cīņām izaicinošos laikapstākļos un vairāku simtu skatītāju priekšā sporta kompleksā “333” 29.septembrī aizvadīts Latvijas rallijkrosa čempionāta noslēdzošais posms. Šajā posmā sešās ieskaites klasēs kopumā uz starta izgāja 67 sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas.


Diena iesākās ar spēcīgām lietusgāzēm, taču dienas garumā laikapstākļi mainījās un finālbraucieni tika aizvadīti jau sausā trasē. Sezonas noslēdzošajā posmā startēja ne tikai 4 čempionāta ieskaites klases – Open, Touring 2000, Lada RX un Super 1600, bet arī divas bagiju klases – CK650 un Xtreeme.

Visvairāk pārstāvētajā LADA RX klasē uz starta kopumā stājās 19 braucēji. Jau dienas sākumā bija gaidāmas spraigas cīņas starp Valteru Liepiņu un Mārci Martinovu, jo viņus sezonas kopvērtējumā pirms sezonas pēdējā posma šķira tikai viens punkts. Abiem braucējiem kvalifikācijas braucienos neveiksmes, tāpēc intriga tika atstāta līdz pat finālam. Tikmēr visas dienas garumā nepārspējams bija Ronalds Baldiņš, kuram arī uzvara finālbraucienā, otrais Mārcis Martinovs, bet trešais – Valters Liepiņš.

Super 1600 klasē pēc kvalifikācijas braucieniem vadībā atradās Roberts Vītols, taču pēc neveiksmīga pusfināla, finālā iekļūt neizdevās. Tādejādi uzvaru guva vienīgais Krievijas pārstāvis Rais Minnikhanov apsteidzot Martin Juga tikai mazliet mazāk par 2 sekundēm, bet trešais – Tonu Peek.

Pavisam negaidīts izvērtās Touring 2000 klases fināla brauciens. Visu dienu labākos laikus uzstādīja sezonas kopvērtējuma līderi – Jānis Ikers, Kristaps Grunte, Jānis Olle, taču neveiksmīgs šiem braucējiem izvērtās finālbrauciens. Tehniskas problēmas Kristapam Gruntem un Jānim Ollem neļāva cīnīties par pjedestāla pakāpieniem, bet par Jāni Iekeru 6 simtdaļas ātrāks bija Dinārs Tučs, kuram šīs bija pirmās sacensības Latvijas Rallijkrosa čempionāta ieskaitē, bet trešais – Raivis Galviņš.

Open RX klasē ātrākos laikus visas dienas garumā uzstādīja Mārtiņš Svilis, Andri Oun un Mart Tikkberbar. Finālā Mārtiņš Svilis izvirzījās vadībā, bet tehnisku problēmu dēļ nefinišēja. Tādējādi uzvara igaunim Anri Oun, otrais Mart Tikkerbar, bet trešais – Jānis Veģeris.

Xtreme klasē pārliecinošu sniegumu rādīja Eiropas rallijkrosa čempions Reinis Nitišs, kurš bija ātrākais gan divos no trim kvalifikācijas braucieniem, gan arī finālā, aiz sevis atstājot pieredzējušo Jāni Baumani un igauni Kristo Kutt.

CK650 kroskartu klasē neveiksmīgs fināla brauciens izvērtās latviešu sportistam Dāvim Tobiasam, kurš bija pārliecinošs dienas līderis, bet tehnisku problēmu dēļ fināla braucienā nefinišēja, tāpēc šoreiz uz apbalvošanas pjedestāla visiem pakāpieniem braucēji no Igaunijas. Pirmajā vietā Laur Langeproon, otrajā Karl Martin Miliste, bet trešais – Eero Marnat.

 

Info: go4speed.lv

Foto: Rallyemotions
Komentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru