Rovanpera ar pārliecinošu sniegumu triumfē Tallinas rallijā

22:25, 31.Augusts Skatīts Administrācija Komentāri

Uzvarot visos šodien notikušajos ātrumposmos, par Tallinas rallija uzvarētāju kļuvusi somu sportistu Kalles Rovanperas un Risto Pietilainena ekipāža.

Tallinas apkaimes ceļos šajās dienās norisinājās Latvijas rallija čempionāta, kā arī NEZ čempionāta un Baltijas kausa izcīņas posms. Piektdienas vakarā sportisti veica četrus āturmposmos, bet šodien pa dienu – vēl deviņus.

Aizvadot tikai otrās sacensības ar “Škoda Fabia R5” automašīnu Latvijas rallija čempionātā šajā sezonā, Rovanperas/Pietilainena ekipāža demonstrēja lielisku ātrumu. Piektdien viņi uzvarēja divos no četriem “dopiem”, bet šodien bija ātrākie visos deviņos ātrumposmos, kā rezultātā finišā tuvākie sekotāji pārspēti ievērojami.

Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (“Mitsubishi Mirage”), kuri bija ātrākie divos piektdienas ātrumposmos, šodien nespēja konkurēt ar talantīgo jauno talantu Rovanperu, bet guva pārliecinošu otro vietu. Līdz uzvarētājiem latviešiem pietrūka 1 minūtes un 18 sekunžu.

Savukārt trešo vietu absolūtajā ieskaitē izcīnīja igauņi Ranno Bundsens/Roberts Loštšenikovs (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), kuri finišēja vairāk nekā 2 minūtes aiz Rovanperas.

No latviešu ekipāžām pirmajā desmitniekā iekļuva Gatis Vecvagars/Artūrs Žeibe (“Mitsubishi Mirage”), kuriem ceturtā vieta un Guntis Lielkājis/Vilnis Miķelsons (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri ierindojās sestajā vietā.

Rovanpera/Pietilainens guva uzvaru LRČ1 grupā, aiz sevis atstājot Vorobjovu/Mālnieku un Vecvagaru/Žeibi. LRČ2 grupā Aleksandram Mihailovam/Igoram Skuridinam (“Mitsubishi Lancer Evo X”) izdevās pārspēt Mārtiņu Svili/Ivo Pūķi (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri 11. ātrumposmā pazaudēja vairāk par minūti un no pirmās pozīcijas atkrita uz otro. LRČ3 grupā Mārtiņam Seskam/Mārim Kulšam (“Peugeot 208 R2”) pārliecinoša uzvara pār Daņilu Belokoņu/Georgiju Troškinu (“Ford Fiesta R2T”).

Nākamie Latvijas rallija čempionāta posmi gaidāmi septembra vidū Eiropas čempionāta sacensību “Rally Liepāja” ietvaros.