Rovanpera un Svilis kļūst par Latvijas čempioniem rallijā

19:55, 25.Oktobris Skatīts Administrācija Komentāri

Somu pilots Kalle Rovanpera ar dominējošu sniegumu sacensību otrajā dienā nodrošinājis uzvaru “Rallijs Latvija 2016” kopvērtējumā, kā arī 16 gadu vecumā pirmo reizi karjerā kļuvis par Latvijas čempionu LRC1 grupā. Tikmēr Mārtiņa Sviļa ekipāža ieguvusi titulu LRC2 grupā.

Pēc sestdien veiktajiem deviņiem asfalta ātrumposmiem Kalle Rovanpera/Risto Pietilainens tikai par divām sekundēm apsteidza Nikolaju Grjazinu/Jaroslavu Fjodorovu. Abas ekipāžas startēja ar “Škoda Fabia R5” automašīnām un uz asfalta izteikti dominēja pār konkurentiem.

Svētdien tika veikti pieci ātrumposmi, lielāko daļu cīņas aizvadot pa grants ceļiem. Rovanpera šādos apstākļos spēja rādīt vēl lielāku ātruma pārsvaru, uzvarēja visos piecos ātrumosmos, gūstot pārliecinošu uzvaru. Otro vietu šodien nosargāja Grjazins, taču krievu pilots zaudēja ievērojami, finišējo 1 minūti un 22 sekundes aiz uzvarētāja.

Trešo vietu nosargāja Jāņa Vorobjova/Artūra Žeibes ekipāža, kas finišā tikai piecas sekundes atpalika no Grjazina. Sezonas astoto posmu Vorobjovs uzsāka ar 20 punktu deficītu līdz Rovanperam, taču šoreiz bija lēnāks un Latvijas čempionātu noslēdzis otrajā vietā LRC1 grupā.

Rovanpera, Grjazins un Vorobjovs guva pirmās trīs vietas ne vien absolūtajā ieskaitē, bet arī LRC1 ieskaitē.

Tikmēr LRC2 grupā rallijā “Latvija” uzvarēja un pie 2016. gada čempionu titula tika Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis(“Mitsubishi Lancer Evo X”), kurš šo posmu sāka ar 12 punktu pārsvaru pār krieviem Aleksandru Gorelovu/Igoru Skuridinu (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuri šoreiz savā grupā tikai pēdējā ātrumposmā pacēlās uz trešo vietu. Otro vietu starp LRC2 ekipāžām guva PROSPEED ekipāža Sergejs Remeņņiks/Marks Rozins (“Mitsubishi Lancer Evo X”).

LRC3 grupā vēl pirms šī posma pirmo vietu kopvērtējumā bija nodrošinājusi Mārtiņa Seska/Reiņa Vilsona (“Peugeot 208 R2”) ekipāža. Šie sportisti uzvarēja arī sezonas pēdējā posmā, turklāt par gandrīz trim minūtēm apsteidzot Daņilu Belokoņu/Tomu Freibergu (“Ford Fiesta R2T”). Trešo vietu LRC3 ieskaitē izcīnīja lietuvieši Jons Pipirs/Ričards Baubins (“Škoda Fabia R2”).

Info, foto: 4rati.lv