Sirmacis/Šimins līderi pēc ''Rally Liepāja'' pirmās dienas

Sirmacis/Šimins līderi pēc ''Rally Liepāja'' pirmās dienas

19:28, 17.Septembris Skatīts Administrācija Komentāri

Noslēdzoties Eiropas rallija čempionāta devītā posma “Rally Liepāja” pirmās dienas septiņiem ātrumposmiem, sacensību pārliecinošā vadībā atrodas “Sports Racing Technologies” ekipāžas sportisti Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins ar “Škoda Fabia R5” automašīnu.

Pēc pirmajiem diviem ātrumposmiem Sirmacis/Šimins bija tikai 2.6 sekundes priekšā Alekseja Lukjaņuka ekipāžai, taču trešajā ātrumposmā krievu sportists pieļāva kļūdu, kā rezultātā uz servisa parku latvieši devās jau ar 17.3 sekunžu pārsvaru.

Lukjaņuks šajās sacīkstēs pirmo reizi kopš 2015. gada Igaunijas ERC posma startē ar “Mitsubishi Lancer Evo X” un sacensību sākumā nespēja pierast pie šīs mašīnas bremzēšanas.

Pēcpusdienā notikušajos divos ātrumposmos Sirmača ekipāža atkal spēja uzrādīt atrākos rezultātus un pirms pēdējiem diviem “dopiem”, kas notika Liepājas ielās, bija iekrājusi jau 32 sekunžu pārsvaru pār Lukjaņuku.

Tikai abos pēdējos dienas ātrumposmos Sirmacim neizdevās uzvarēt – viņš uzrādīja otro un trešo labāko laiku, kamēr pirmajā vietā vispirms ierindojās sezonas līderis Kajetans Kajetanovičs no Polijas ar “Ford Fiesta R5”, bet tad arī Lukjaņuks. Dienas izskaņā Sirmača pārsvars pār Lukjaņuku ir 30.7 sekundes.

Trešo vietu sacīkšu pirmās dienas lielāko daļu noturēja igaunis Sīms Plangi ar “Mitsubishi Lancer Evo X”, kuram tas ir tikai otrais rallijs šosezon. Pērnās sezonas Igaunijas čempions tikai Liepājas pilsētas ātrumposmu laikā palaida priekšā 2015. gada Eiropas čempionu Kajetanoviču, kurš līdz ar to šobrīd ir trešais, 45 sekundes aiz līdera Sirmača. Plangi seko vēl četras sekundes tālāk.

Par spīti problēmām ar mašīnu, piektajā vietā ierindojas Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuri šajā rallijā startē ar “Mitsubishi Lancer Evo X”, jo Eiropas čempionāta ieskaitē nav iespējams braukt ar nevienai ieskaites klasei neatbilstošo “Mitsubishi Mirage”. Tiesa, kā izrādās, N4 klases spēkrati ātrajos “Rally Liepāja” ceļos ļoti labi spēj konkurēt ar jaudīgajām R5 klases mašīnām.

No latviešu ekipāžām pirmajā desmitniekā pēc pirmās dienas ir arī Raimonds Kisiels/Arnis Ronis (“Škoda Fabia R5”), kuri ieņem astoto pozīciju.

“Sports Racing Technologies” komandai šī diena pagājusi ar dalītām emocijām. Kamēr Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins ir līderi, avarēja abas pārējās vienības ekipāžas. Raula Jētsa un Andrusa  Toma “Škoda Fabia R5” pēc negadījuma pat aizdegās, bet Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs savu “Peugeot 208 R2” pamanījās “novākot” jau otrajā ātrumposmā.

ERC2 klasē šobrīd Lukjaņuks ir līderis, Plangi viņam zaudē 18 sekundes, kamēr Vorobjovs ir trešais, atpaliekot 46 sekundes no līdera. ERC3 un “ERC Junior” ieskaitē tikmēr vadībā ir Marijans Grībels, kurš par nieka 0.7 sekundēm apsteidz Krisu Ingramu. Mārtiņš Sesks Eiropas čempionāta debijā pagaidām sestais, taču cīņa starp pirmajām septiņām ekipāžām ļoti sīva.

Šodienas septiņi ātrumposmi reizē bija arī Latvijas čempionāta sestais posms. LRČ1 grupā uzvaru guva Sirmacis, kurš par 1 minūti un 16 sekundēm uzveica Vorobjovu, bet trešā vieta Kisielam. LRČ2 ieskaitē tikmēr uzvara Mārim Neikšānam/Anrijam Jessem, kuri tikai par 7 sekundēm apsteiguši Mārtiņu Svili/Ivo Pūķi (šīm ekipāžām 11. un 12. vieta pēc pirmās dienas ERC vērtējumā), kamēr trešā vieta Aleksandram Mihailovam/Normundam Kokinam. LRČ3 grupā tikmēr uzvarēja igaunis Miko Nīnemae, par 4.6 sekundēm uzveicot Seska ekipāžu, bet trešo vietu guva soms Jonass Tokē.

Svētdien jāveic vēl seši ātrumposmi, kuros tiks noskaidrots ERC devītā posma uzvarētājs. Tāpat tie reizē būs LRČ septītais posms.

 

Info: 4rati.lv

Foto: MVFOTOKomentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru