Svilim un Pūķim rallijā ''Sarma 2016'' piektā vieta

17:32, 24.Janvāris Skatīts Administrācija Komentāri

Ar 15 gadus vecā Kalles Rovanpera uzvaru svētdien noslēdzās Latvijas rallija čempionāta atklāšanas posms “Sarma 2016”. Jaunais somu pilots spēja atgūt sestdien tehnisku problēmu dēļ zaudēto laiku, panāca Raimonda Kisiela ekipāžu, vadību pārņemot priekšpēdējā ātrumposmā.

Pēc sestdien veiktajiem četriem ātrumposmiem Kalle Rovanpera/Risto Pietilainens (“Škoda Fabia S2000”) atradās ceturtajā vietā, līderiem Raimondam Kisielam/Arnim Ronim (“Škoda Fabia R5”) zaudējot nepilnas 50 sekundes.

Svētdien sekoja vēl seši ātrumposmi, kuros visos ātrākā bija tieši Rovanperas ekipāža. Bijušā WRC pilota Harija Rovanperas dēls šajās sacensībās kopumā uzvarēja deviņos no desmit ātrumposmiem, bet finišā Kisielu apsteidza par 20 sekundēm.

Atgādinām, ka Rovanpera ar S2000 klases auto pirmo reizi startēja pirms nedēļas rallijsprintā “Alūksne 2016”, kur arī spēja uzvarēt absolūtajā ieskaitē. “Sarmā” viņam uzvara gan kopējā vērtējumā, gan LRC1 grupā.

Atpaliekot 1 minūti un 6 sekundes no uzvarētāja, trešajā vietā Gulbenes pusē notikušajās sacensībās ierindojās igauņi Rainers Auss/Simo Koskinens (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri līdz ar to ieguva pirmo vietu LRC2 grupā.

Ceturto vietu izcīnīja Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks, kuri startēja ar “Vorobjovs Racing” darbnīcā tapušo “Mitsubishi Mirage”. Aizvadot ar šo auto pirmo sacīksti, svētdienas pirmajā ātrumposmā sportisti no otrās vietas atkrita uz ceturto, ko noturēja līdz finišam. LRC1 grupā Vorobjova ekipāžai trešā vieta, zaudējot tikai Rovanperam un Kisielam.

No latviešu braucējiem pirmajā desmitniekā iekļuva arī Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kuriem piektā vieta absolūti un otrā LRC2 grupā, kā arī Edijs Bergmanis/Edijs Grīns (“Mitsubishi Evo”), kuri savukārt ierindojās devītajā vietā kopējā vērtējumā un piektajā LRC1 grupā.

Divu riteņu piedziņas kategorijā par uzvarētājiem kļuva igauņi Gustavs Krūda/Kens Jarveoja (“Ford Fiesta R2”), kuri kopsummā bija devītie ātrākie.

Info: 4rati.lv