Svilis atgūst LRČ vadību, Rovanpera atraujas no Vorobjova

Svilis atgūst LRČ vadību, Rovanpera atraujas no Vorobjova

19:36, 20.Septembris Skatīts Administrācija Komentāri

Pagājušajās brīvdienās notikušo sacensību “Rally Liepāja” ietvaros tika aizvadīti uzreiz divi Latvijas rallija čempionāta posmi. Vienā no ieskaites grupām čempioni jau noskaidroti, kamēr pārējās divās 2016. gada uzvarētāji kļūs zināmi noslēdzošajā posmā rallijā “Latvija 2016”. Vissaspringtākā situācija cīņā par pirmo vietu šobrīd LRČ2 grupā.

“Rally Liepāja” laikā šīs sezonas titulu jau nodrošināja LRČ3 grupas pārstāvis Mārtiņš Sesks, kuram svētdien apritēja tikai 17 gadi. Sestdien Latvijas čempionāta sestā posma ietvaros Sesks, kurš sezonu sāka kopā ar Reini Vilsonu, bet jau kādu laiku startē kopā ar Māri Kulšu, ieņēma otro vietu, zaudējot tikai igaunim Miko-Ovem Nīnemae, bet svētdien septītā posma ietvaros ierindojas trešajā vietā, piekāpjoties gan Nīnemae, gan Latviju pārstāvošajam krievu pilotam Nikolajam Grjazinam. Ar izcīnītajiem punktiem bija gana, lai jau posmu pirms beigām Sesks kļūtu par 2016. gada Latvijas čempionu, kas viņam ir pirmais tituls karjerā. Tikmēr Nīnemae pēc ļoti veiksmīgām sacīkstēm Liepājas pusē pacēlies uz otro vietu, kamēr cīņā par trešo vietu lietuvietis Jons Pipirs vairs tikai punktu priekšā Daņilas Belokoņa/Toma Freiberga ekipāžai.

LRČ3 kopvērtējums:
1. Mārtiņš Sesks, 94
2. Miko-Ove Nīnemae, 59
3. Jons Pipirs, 48
4. Daņila Belokoņs, 47
5. Deniss Rostilovs, 40
6. Jonass Tokē, 33

Mazliet palielināt pārsvaru kopvērtējumā “Rally Liepāja” notikušā dubultposma laikā izdevās soma Kalles Rovanpera ekipāžai, kas cīnās par titulu LRČ1 grupā. Sestais posms sestdien viņam neveiksmīgs un beigās tikai astotā vieta, taču svētdien septītajā posmā otrā vieta, kas šobrīd tuvākos sekotājus Jānis Vorobjovu/Andri Mālnieku ļauj apsteigt jau par 20 punktiem. Abos posmos uzvarēja Ralfs Sirmacis/Artūrs Šimins, kuriem tās bija pirmās sacensības Latvijā šosezon, Vorobjovs sestdien guva otro vietu, bet svētdien izstājās, kad pēc kāda no tramplīniem izlidoja no trases un pārsita eļļas radiatoru. Tāpat šobrīd saasinājusies cīņa par trešo pozīciju LRČ1 ieskaitē, kur Raimonds Kisiels/Arnis Ronis vairs tikai piecus punktus priekšā Edija Bergmaņa/Edgara Grīna ekipāžai.

LRČ1 kopvērtējums:
1. Kalle Rovanpera, 98
2. Jānis Vorobjovs, 78
3. Raimonds Kisiels, 51
4. Edijs Bergmanis, 46
5. Ralfs Sirmacis, 32
6. Guntis Lielkājis, 25

Vissaspringtākā situācija cīņā par pirmo vietu šobrīd LRČ2 grupā. “Rally Liepāja” dubultposmā guvuši otro un pirmo vietu, vadību kopvērtējumā atkarojuši Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis, uz otro vietu atbīdot krievu sportista Aleksandra Gorelova ekipāžu, kas tagad atpaliek jau 12 punktus. Vēl deviņus punktus tālāk seko Aleksandrs Mihailovs/Normunds Kokins. Skaidrs, ka medaļas savā starpā šogad sadalīs tieši šīs trīs ekipāžas, vienīgais jautājums – kāda būs secība sezonas noslēgumā?

LRČ2 kopvērtējums:
1. Mārtiņš Svilis, 84
2. Aleksandrs Gorelovs, 72
3. Aleksandrs Mihailovs, 63
4. Māris Neikšāns, 29
5. Ainārs Igaveņš, 22
6. Igors Bulancevs, 15

Latvijas kausā pirmo vietu RK1 grupā ieņem lietuvietis Egidijs Valeiša, starp LRČ Junioriem pirmais ir Mārtiņš Sesks, bet komandu ieskaitē – “Vorobjovs Racing”, kam ievērojams pārsvars pār “Sports Racing Technologies” un “ASRT Rally Team”.

LRČ kopvērtējums pēc 7. posma aplūkojams šeit.

Latvijas rallija čempionāta pēdējais posms “Latvija 2016” notiks 22. un 23. oktobrī. Jāatceras, ka šajās sacensībās varēs izcīnīt vairāk punktus nekā pārējos 2016. gada rallijos, kas tikai saasina intrigu LRČ1 un LRČ2 grupās.

 

Info, foto: 4rati.lvKomentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru