Svilis gūst pārliecinošu uzvaru rallijsprintā ''Viduslatvija 2014''

20:50, 26.Jūnijs Skatīts Administrācija Komentāri

Ar Mārtiņa Sviļa uzvaru sestdien noslēdzās rallijsprints “Viduslatvija 2014″, kas norisinājās Jēkabplī un tās apkaimē. Pirmo trijnieku absolūtajā ieskaitē noslēdza Edijs Bergmanis un Rolands Jaunzems, kas Sviļa ekipāžai piekāpās ievērojami.

Mārtiņš Svilis/Ivo Pūķis rallijā nebija startējuši kopš februārī notikušā Eiropas čempionāta posma “Rally Liepāja”, taču tas viņiem netraucēja dominēt šajās sacensībās. Svilis, kurš atkal sēdās pie “Mitsubishi Lancer EVO VIII” stūres, uzvarēja septiņos no astoņiem ātrumposmiem.

Bergmanis neuzvarēja nevienā no ātrumposmiem, taču visu sacīksti pavadīja otrajā pozīcijā, finišā piekāpjoties Svilim par 44 sekundēm. Svilis neuzvarēja tikai piektajā ātrumposmā, kad labāko laiku sasniedza Jaunzems, kurš ieguva trešo vietu absolūtajā ieskaitē, vairāk nekā 10 sekundes atpaliekot no Bergmaņa ekipāžas. Viņi visi startēja “4WD Open” klasē.

Jaunzems pēc otrā un trešā ātrumposma bija atkritis uz ceturto vietu un tobrīd viņam garām rallija kopvērtējumā bija ticis Jānis Vorobjovs, kurš šajā reizē startēja ar BMW M3 automašīnu un uzvarēja “2WD Open” klasē. Pēc pirmā ātrumposma otrajā vietā šajā klasē atradās Andis Neikšāns, taču cīņa abu pazīstamo pilotu starpā izpalika, jo Neikšāna ekipāža jau otrajā “dopā” nolauza riteni. Vorobjovs absolūtajā ieskaitē guva ceturto vietu.

Zigurds Kalniņš (BMW) rallijsprintā “Viduslatvija 2014″ bija vienīgais finišējušais “Classic” ieskaitē, Kaspars Breijers (“Subaru”) uzvarēja 4WD vērtējumā, savukārt 1600 klasē par uzvarētāju kļuva Jānis Cielēns (“Volkswagen”).

Sākotnēji rezultāti ziņoja, ka pilsētas ātrumposmos Svilim ir otrā vieta, kamēr pirmajā reizē labāko laiku sasniedzis Gatis Balgalvis, bet otrajā – lietuvietis Laurins Dirzininks. Viņi tiešām bija ātrākie, taču noīsinot trasi, kā dēļ šie rezultāti nav uzskatāmi par oficiāliem. Abos pilsētas ātrumposmos pirmā vieta Svilim.