WRC2 pilots Tidemands pārspēj Rovanperu Žemaitijas rallijā

22:14, 20.Jūnijs Skatīts Administrācija Komentāri

WRC2 pasaules rallija čempionāta dalībnieki Pontuss Tidemands/Jonass Andersons (“Škoda Fabia R5”) sestdien izcīnīja uzvaru Žemaitijas rallijā (“Rally Žemaitija”).

Latvijas un Lietuvas rallija čempionātu posmā sacensību otro dienu vadībā uzsāka Martins Samsons/Mindaugs Varža (“BMW M3X”), taču jau trešajā ātrumposmā līdera godu lietuvieši zaudēja, vadību pārņemot somiem Kallem Rovanperam/Risto Pietilainenam (“Škoda Fabia R5”).

Rovanpera vadībā noturējās līdz septītajam ātrumposmam, kad līderpozīcijā izvirzījās Tidemands. Zviedru ekipāža, kas šobrīd ieņem ceturto vietu WRC2 čempionātā, pirmo vietu noturēja līdz finišam, pirmo reizi startējot Baltijas valstīs un izcīnot uzvaru “Rally Žemaitija” absolūtajā ieskaitē.

Finišā Rovanperas ekipāža zaudēja nepilnas 10 sekundes, kamēr trešo vietu ieguva Vaidots Žala/Žīgimants Žala (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), kuri no uzvarētājiem atpalika nepilnas 2 minūtes.

Vēl pēc nepilnām 20 sekundēm, gūstot ceturto vietu, finišēja labākie no latviešiem – Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (“Mitsubishi Mirage”).