Jau septīto gadu visā Latvijā bezmaksas pārbaudīs auto gatavību braukšanai ziemā

Jau septīto gadu visā Latvijā bezmaksas pārbaudīs auto gatavību braukšanai ziemā

19:41, 11.Oktobris Skatīts Administrācija Komentāri

No 8. līdz 21.oktobrim Drošas Braukšanas Skola (DBS) sadarbībā ar uzņēmumu Circle K Latvia, Ceļu Satiksmes drošības direkciju un riepu ražotāju Bridgestone desmit Latvijas pilsētās organizēs Servisa dienas – tajās bez maksas varēs pārbaudīt sava auto tehnisko stāvokli, lai pārliecinātos par tā gatavību braukšanai ziemas apstākļos.

DBS speciālisti pārbaudīs riepu stāvokli – protektora atlikumu un veiks spiediena korekciju, kā arī veiks pētījumu par riepu vecumu. Tāpat tiks pārbaudīti auto lukturi un vadītāji saņems ieteikumus. Speciālisti novērtēs arī akumulatora un ģeneratora stāvokli, kā arī sniegs konsultācijas un atbildēs uz jautājumiem par auto apkopi un diagnostiku.

Šajā gadā DBS akcijā iesaistīsies arī uzņēmums Getz Nordic, kurš ar pārstāvēto zīmolu Trico (vējstiklu slotiņas) vēlas akcentēt šķietami sīku detaļu nozīmību drošas braukšanas nodrošināšanā. Akcijas laikā ikviena apmeklētāja automašīnai tiks pārbaudītas arī vējstiklu slotiņas, jo tās tiešā veidā ietekmē drošību, gādājot par kvalitatīvu redzamību un braukšanas komfortu.

DBS direktors Jānis Vanks uzsver: “Sākas tumšā laikapstākļu sezona, drīz būs ziema. Transportlīdzekļu sistēmu pārbaude ir būtiska ne tikai pašu braucēju, bet arī pārējo satiksmes dalībnieku drošībai. Ja, piemēram, būs nepareizs lukturu regulējums, tiks apžilbināti pretimbraucēji vai netiks pamanīti gājēji. Tāpat ļoti svarīgi ir sekot līdzi riepu stāvoklim un bremzēšanas iekārtām, tādēļ auto diagnostika ir visu satiksmes dalībnieku drošībai.”

“Pērn tika pārbaudīti gandrīz 600 automobiļi, vairāk nekā pusei atklājot dažāda līmeņa nepilnības, par ko daudzi vadītāji pat nenojauta,” norāda J. Vanks. Visbiežāk sastopamās problēmas vai nepilnības ir nepareizs lukturu regulējums.

Servisa dienas notiks Liepājā, Ventspilī, Talsos, Saldū, Jelgavā, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Rīgā. Katrā pilsētā kvalificētus auto speciālistus varēs satikt Circle K DUS un pilsētas CSDD – katrā atrašanās vietā pārbaudes būs atšķirīgas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, taču jāņem vērā speciālistu darbības laiks – no plkst. 11.00 līdz 18.00.

 

Automašīnu bezmaksas pārbaudes notiks:

• 8.10. Liepāja Liepāja 1, Circle K Esperanto iela 2/8, CSDD Liepājas nodaļā Brīvības ielā 148

• 9.10. Talsi„Jaunratnieki”, Circle K Jaunzemes, Ģibuļu pagasts, CSDD Talsu nodaļā F. Blumbaha ielā 11

• 10.10. Ventspils, Circle K Rūpniecības iela 4, CSDD Ventspils nodaļā Ganību ielā 154a

• 11.10.Saldus Circe K Saldus apvedceļš 11, CSDD Saldus nodaļā Saldus apvedceļš 10

• 12.10.Jelgava Circle K Jelgava 1, Brīvības bulv.1, CSDD Jelgavas nodaļā, Satiksmes ielā 2a

15.10.Jēkabpils Circle K Rīgas iela 218G, CSDD Jēkabpils nodaļā Ā.Elksnes ielā 2

• 16.10.Rēzekne Circle K Atbrīvošanas aleja 143b, CSDD Rēzeknes nodaļā Jupatovkas ielā 1a

• 17.10.Daugavpils Circle K Daugavpils 1, Ventspils iela 28, CSDD Daugavpils nodaļā Kraujas ielā 3

• 18.10.Valmiera Cicle K Valmiera 2, Ausekļa iela 26, CSDD Valmieras nodaļā E.Lācera ielā 3

• 19.10.Rīga Circle K Ulmanis 1, Ulmaņa gatve 110, CSDD Rīgas nodaļā Antenas iela 2

 

Info un foto: csdd.lvKomentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru