Bosch Car Service - akumulatora baterijas ceļvedis

Bosch Car Service - akumulatora baterijas ceļvedis

19:07, 7.Novembris Skatīts Administrācija Komentāri

Noderīgs Bosch Car Service ceļvedis par akumulatora bateriju.

 

Kas jāņem vērā, iegādājoties akumulatora bateriju?

Nepārtraukti pieaugošais elektroniskā aprīkojuma daudzums automašīnās un jaunas tehnoloģijas, piem., "start/stop" sistēmas vai bremžu enerģijas rekuperācija, rada pieprasījumu pēc augstas veiktspējas akumulatora baterijām. Biežā dzinēja startēšana pārmērīgi izmanto tradicionālos strāvas avotus.

Salīdzinājumam, speciālie akumulatora bateriju modeļi, piemēram, S6, AGM un S5 EFB no Bosch, piedāvā daudz vairāk strāvās un var izturēt lielāku uzlādes ciklu skaitu. Eksperti servisā ar prieku pastāstīs detalizētāk, jo vislētākā akumulatora baterija ne vienmēr ir vislabākā izvēle. Tāpat jāatceras, ka drošības iemeslu dēļ akumulatora baterijas, kas ierīkoti pasažieru nodalījumā, jābūt aizsargātiem pret sprādzienu.

 

Kādēļ akumulatora bateriju pārbaude ir tik svarīga?

Vai jums ir priekšstats par akumulatora baterijas pašreizējo stāvokli? Lielākā daļa autovadītāju visticamāk par to nedomā, kamēr nepiedzīvo darbības atteici vai nevar iedarbināt savu automobili. Vislabākais risinājums ir veikt regulāras akumulatora baterijas pārbaudes Bosch Car Service. Labāk ir pavadīt dažas minūtes servisā, nekā gaidīt stundām ilgi, kamēr ieradīsies palīdzības dienests salūšanas gadījumā.

Jūs varat veikt akumulatora baterijas uzlādi arī pats, izmantojot Bosch C3 vai C7 akumulatora bateriju lādētāju. Tas nodrošina, ka akumulatora baterija vienmēr ir gatava darbībai un pilnībā uzlādēta – ātri, vienkārši un pilnīgi bez riska. Ar C7 pat ir iespējams atkārtoti uzlādēt pilnībā izlādētu akumulatora bateriju, vienkārši nospiežot pogu.

 

Kāds ir galvenais salūšanas iemesls?

Vai zinājāt, ka viena no trim automašīnas salūšanām notiek bojātas akumulatora baterijas dēļ? Taču ne vienmēr tieši akumulatora baterija rada problēmu. Defektu var izraisīt arī citi komponenti. Citiem vārdiem sakot: akumulatora baterijas nomaiņa automātiski neatrisinās problēmu, ja automašīnu nav iespējams iedarbināt. Tādēļ iesakām aplūkot citus iespējamos iemeslus, lai izvairītos no vēl viena servisa apmeklējuma. Tas ietaupīs laiku, naudu un raizes.

 

Kādi ir visbiežāk sastopamie defektu iemesli?

Papildus pārāk ilgam uzglabāšanas laikam, viens no galvenajiem akumulatora bateriju defektu iemesliem ir pilnīga izlāde. Šī procesa laikā visa kapacitāte noplūst uzreiz. Bojājumi akumulatora baterijai šajā stāvoklī var būt atkarībā no laika, cik ilgi automobilis netiek darbināts. Sekas: strāvas zudums, nav iespējama atkārtota uzlāde, būtiska kalpošanas laika saīsināšana.

 

Kādēļ problēmas rodas tieši ziemā?

Jūs būsiet pārsteigts: akumulatora baterijām patīk aukstums. Karstas vasaras laikā nodilums ir daudz lielāks nekā aukstos ziemas mēnešos. Taču, ņemot vērā viskozo, auksto motoreļļu, akumulatora baterijai jāpārvar lielāka slodze, kas attiecīgi izraisa defektus.

 

10 iemesli, kādēļ akumulatora baterija ir izlādējusies:

1. Īsslēgums elektroiekārtā - īsslēguma gadījumā būtisks strāvas daudzums tiek novadīts no akumulatora baterijas īsā laika periodā un pārvērsts siltumā.

2. Automobiļa lukturi atstāti ieslēgti - automobiļa lukturi patērē daudz strāvas un tādēļ tie jāizslēdz, novietojot automobili stāvvietā.

3. Papildu sildīšana - ja papildu sildīšanas ventilators nav izslēgts minimālā sprieguma gadījumā, akumulatora baterija pilnībā izlādēsies. Tas notiks arī tad, ja izmantotā akumulatorsa baterija ir pārāk maza.

4. Bojāts ģenerators - ja ģenerators neuzlādē akumulatora bateriju braukšanas laikā, tas ir vienīgais strāvas avots vadības ierīcēm un citam elektroniskajam aprīkojumam, līdz tas pilnībā izlādējas.

5. Bojāts ģeneratora regulators - ja ir bojāts ģeneratora regulators neatbilstošas akumulatora baterijas uzlādes dēļ, notiks pilnīga izlāde vai akumulatora baterija tiks pārlādēta.

6. Vadības ierīces kļūme - ja vadības ierīces nav izslēgtas kad tiek izslēgts motors, tās turpina izmantot strāvu un tādējādi izraisa pilnīgu akumulatora baterijas izlādi.

7. Elektroniskā papildus aprīkojuma uzstādīšana - papildu elektroniskais aprīkojums, piemēram, sildītājs, parasti ņem strāvu caur cigarešu piesmēķētāju un ļoti ātri izraisa akumulatora baterijas izlādi.

8. Nepareiza akumulatora baterijas uzstādīšana - bojāta akumulatora baterija vienmēr jānomaina pret tāda paša veida modeļiem, lai nesaīsinātu kalpošanas laiku.

9. Īsi braucieni - īsos braucienos patērētais strāvas daudzums ir lielāks nekā ģenerators spēj piegādāt. Tādēļ ziemā nav ieteicams izmantot nevajadzīgu aprīkojumu īsu braucienu laikā (sēdekļu apsildi, radio u.t.t.).

10. Radio, TV, DVD, ledusskapis - radio ierīces, navigācijas sistēmas un citas izklaides ierīces patērē daudz strāvas un izraisīs pilnīgu izlādi, ja akumulatora baterija netiek atkārtoti pietiekami uzlādēta.

 

Kā varat palīdzēt akumulatora baterijai?

Bosch C3 un C7 akumulatora bateriju lādētāji ātri un vienkārši atjauno akumulatora bateriju darbību. C7 pat spēj bez piepūles atkārtoti uzlādēt pilnībā izlādētu akumulatora bateriju. Tādēļ varat pārlaist ziemu bez problēmām.

 

Cik droša ir akumulatora bateriju atkārtota uzlāde?

Neuztraucieties! Bosch C3 un C7 akumulatora bateriju lādētāju elektroniskā uzlādes sistēma automātiski pārbauda, cik liela uzlāde akumulatora baterijai ir nepieciešama un iespējama, neatkarīgi no akumulatora baterijas veida. Bet atkārtota uzlāde jebkurā gadījumā ir droša: Vienas pogas darbība praktiski izslēdz nepareizu lietošanu, un spailēm netiek pieslēgta elektriskā strāva, ja tās netiek pareizi pievienotas. Tas nozīmē, ka varat uzlādēt automašīnas akumulatora bateriju bez riska un, ja nepieciešams, neizņemot to no automašīnas.

 

8 veidi, kā pagarināt akumulatora baterijas kalpošanas laiku

1. Regulāri pārbaudiet akumulatora baterijas spriegumu, uzlādes līmeni un iedarbināšanas jaudu, kā arī strāvas zudumus automašīnā.

2. Ir ieteicams izņemt akumulatora bateriju pirms automašīnas ekspluatācijas pārtraukšanas ziemā. Mūsu padoms: uzglabājiet vēsā vietā.

3. Pārbaudiet akumulatora bateriju vismaz divas reizes gadā un vienreiz mēnesī ziemā (aukstos laika apstākļos) vecāku akumulatora bateriju gadījumā.

4. Pārliecinieties, ka akumulatora baterija ir stingri nostiprināta akumulatora baterijas nodalījumā, akumulatora baterijas savienojuma vietas ir iesmērētas un spailes cieši pievilktas.

5. Kad vien iespējams, izvairieties no pilnīgas akumulatora baterijas izlādes (ko, piemēram, izraisa atstāti ieslēgti lukturi).

6. Nospiediet sajūgu, iedarbinot automobili, lai samazinātu startera pretestību un attiecīgi strāvas patēriņu.

7. Pirms iedarbināšanas izslēdziet visu nevajadzīgo aprīkojumu, piemēram, radio, gaisa kondicionētāju vai papildu sildītāju.

8. Pēc ilgāka ekspluatācijas pārtraukuma, izņemiet akumulatora bateriju un pievienojiet to elektroniski vadāmam lādētājam.

 



Komentāri (
)

Pievienot jaunu komentāru